גישור

גישור

מגשר: גילי בר

גישור הוא מנגנון לישוב סכסוכים בהסכמה, באמצעותו מסדירים קונפליקט בעזרת צד שלישי המתווה דרך של הידברות, יצירת הסכמות וגיבוש פתרון לטווח  קצר ולטווח הארוך

הליך הגישור הוא הליך של דיון פתוח, חופשי וברוח טובה, התהליך בדרך כלל קצר ונמשך מספר פגישות בדרך כלל המגשר נפגש עם שני הצדדים יחד, אולם לעיתים הוא יכול להיפגש עם כל צד בנפרד ולשמוע את דעתו. דברים הנאמרים למגשר נשמרים בחיסיון מוחלט, וישיבה במעמד אחד הצדדים היא דרך טובה לרדת לעומקם של הדברים, לתת מקום לביטוי אישי, ולהבין את עמדות, מבלי שיהיה חשש כי אלו ישמשו את הצד השני, אלא ישמשו רק את המגשר ככלי לקידום הסכסוך לקראת פתרונו.

במכון זוגות מתבצע גישור בין בני זוג במקרים של גירושין, הסכם ממון לפני הנישואים, והסכם חיים משותפים (הסכם זוגיות בפרק ב').
 

גישור לגירושין

גישור לגירושין הינו תחום שהתפתח מאוד בשנים האחרונות. יותר ויותר זוגות מבינים כי ניתן למזער את נזקי הגירושין ע"י פרידה בהסכמה בדרך של גישור. תהליך הגירושין הוא אחד המשברים הקשים ביותר שאדם עובר בחייו. סיבות הגירושין משפיעות על התגובות הרגשיות של בני-הזוג. בכל מקרה, רגשות קשים מגבירים את הקונפליקטים סביב התהליך. חרדה וחוסר אמון מוסיפים לקושי.

זוגות מתגרשים רבים מבינים כי למרות הפרידה ניתן לשמור על מערכת יחסים בין בני הזוג. הדבר חשוב במיוחד כאשר יש ילדים משותפים.
הגישור לגירושין הינו מכוון מטרה ולכן תוכלו לסיים את התהליך בצורה יעילה, חסכונית ומהירה.
אז לפני שאתם פותחים במלחמה, ולמרות הכעס או הכאב הרב שאתם חשים, תחשבו קדימה: באיזה מקום רוצים להיות לאחר שתהליך הגירושין יסתיים - האם תרצו לצאת מנצחים ולראות את בן הזוג מופסד, או שאולי יש דרך שבה שניכם תרוויחו? תרוויחו את היכולת להסתכל למי שהיה בן/בת זוגכם בעיניים, ולהשתחרר לחיים החדשים שמחכים לכם מעבר לפינה...

בתהליך, המגשר מעלה לדיון את הנושאים הרלווטים כגון גובה מזונות הילדים, חלוקת הרכוש, הסדרי הראיה וכן הלאה. הבעל והאישה, יחד עם המגשר, דנים בנושאים האלו עד שמתגבשות הבנות שמאפשרות להם להגיע ל "הסכם גירושין ויחסי ממון" שיהיה מקובל על שניהם.

הסכם ממון – הסכם לפני נישואין

זוגות רבים בוחרים לחתום לפני החתונה על הסכם ממון המסדיר את ענייניהם הכספיים. החשיבה של זוג שעומד להינשא על מה יקרה אם הזוגיות שלהם תגמר היא חשובה ונכונה, ידוע כי הסכמי ממון מאפשרים פרידות ברורות יותר לפחות מההיבט הכספי. ואולם, לעיתים הסכמי הממון מכניסים מתחים רבים ופוערים פצעים חדשים בזוגיות.
דווקא בגלל זה כדאי לפנות לגורם אובייקטיבי, שיעזור לזוג להגיע להחלטות המשותפות מתוך רגישות והימנעות מנפילה לבורות שבדרך.

הסכם לחיים משותפים – פרק ב'

בימינו כאשר תוחלת ואיכות החיים עלתה, אנשים רבים מנהלים מערכות יחסים מונוגמיות בכמה פרקים – פרק א' הסטנדרטי כולל חתונה ילדים ומשכנתא, והפרק הבא כולל דברים אחרים או נוספים. אנשים באמצע החיים מגיעים לזוגיות החדשה פעמים רבות עם רכוש ועם ילדים מהזוגיות הקודמת. זוגות רבים בוחרים להסדיר את היחסים של פרק ב' על מנת למנוע בעיות בפרידה עתידית, או למנוע מאבקים לאחר מותם בין היורשים.

התקשרו לתאום פגישה: גילי בר 0544702701

מאמרים בנושא גישור
* שם מלא:
* אי-מייל:
* טלפון:
מעוניין ב: