טיפול קבוצתי

טיפול קבוצתי

מכון זוגות מציע קבוצות משני סוגים: קבוצה קצרה - "בדרך לזוגיות" וקבוצה דינמית ארוכת טווח – "קבוצת יחסים".

 

 

 

קבוצת יחסים

קבוצה דינאמית ארוכת טווח

בהנחיית יעל דורון, פסיכולוגית ואנליטיקאית קבוצתית, פעם בשבוע, שעה וחצי כל מפגש.

 

למי זה מיועד?

לאנשים שמעוניים להכיר את עצמם טוב יותר, להתפתח, להשתנות ותוך כדי כך לחזק את הדרך האישית שלהם. אנחנו, במכון "זוגות" מאמינים בגישה הרב-מערכתית, הרואה באדם חלק בלתי נפרד ממערכת חברתית הנמצאת בדינאמיקה מתמדת. מערכת שבה נוצרות הבעיות אך בה גם טמון הבסיס לפתרונן.

הטיפול הקבוצתי ארוך הטווח מיועד לאנשים שעברו כבר טיפול אישי ומבקשים להתקדם. הקבוצה מעניקה לחבריה תחושת בטחון ושייכות, ומאתגרת אותם להתפתחות, העצמה וצמיחה אישית. העבודה בקבוצה יכולה להתרחש במקביל לטיפול האישי או אחריו.

הטיפול הקבוצתי דומה מאוד לטיפול האישי, וכולל, בנוסף, גם טכניקות הייחודיות למסגרת הקבוצתית. למעשה, הקבוצה משמשת מיקרוקוסמוס של חיינו. האינטראקציות המגוונות בין חברי הקבוצה יאפשרו לך לבחון את דפוסי יחסיך עם מגוון הדמויות בחייך (במסגרות כמו משפחה, חברים, עבודה...) וללמוד מהתבוננות זו על מערכות יחסים שחווית (או שהנך עדיין חווה), קשיים, דפוסי התנהגות ודפוסי חשיבה המאפיינים אותך בחיי היום יום - עם דגש על יחסים בינאישיים. מצאנו שדרך טובה להבין כיצד פועלת קבוצה מוצגת בסרטון של Ukulele Orchestra of GB

העבודה בקבוצה מעוררת אצל המשתתפים רגשות, דפוסי קשרים והתנהגויות שהם אינם מודעים להם ומפגישה אותם הן עם עולמם הפנימי והן עם האופן שבו משתקף עולם זה במגעיו עם אחרים. הקבוצה עוזרת לשים את האצבע על הקשיים האמיתיים, לשפר מיומנויות חברתיות, להתמודד עם חרדות כתוצאה מאינטימיות או שיתוף, לתרום לתחושת נורמליזציה ומסוגלות, וליצור רשת תמיכה רחבה מזו הניתנת בטיפול פרטני.

את הקבוצה מנחה יעל דורון, פסיכולוגית ואנליטיקאית קבוצתית, הטיפול הקבוצתי פועל בפורמט של "קבוצת רכבת", הקולטת מדי פעם חברים חדשים ונפרדת מחברים ותיקים.

לפני ההצטרפות לקבוצה הנכם מוזמנים לפגישות הכרות ובדיקת התאמה לקבוצה, ללא תשלום וללא התחייבות. להצטרפות צרו קשר...

מאמרים בנושא טיפול קבוצתי
* שם מלא:
* אי-מייל:
* טלפון:
מעוניין ב: